צרו קשר

  הריני לאשר קבלת דיוור, עדכונים על השקעות פוטנציאליות ופרסומי מחלקת המחקר של פרופימקס


  או התקשרו:
  09-7774440

  5 עצות להשקעה נדל"נית בחו"ל

   

  משקיעים רבים פונים להשקעה נדל"נית בחו"ל, בין אם לצורך גיוון תיק ההשקעות או לאיזון התנודות בבורסה. הנה כמה כללים שחשוב להכיר לפני שמתחילים

  25.03.20

  כשחוסר הוודאות והחששות מתפשטים ברחבי העולם – גם המשקיעים מוצאים את עצמם במצב שבו לא ברור מה כדאי לעשות. שוק ההון מגביר את התנודתיות שלו, כשהבורסות צוללות בחדות, לעתים מתקנות ולעתים לא, כך שמשקיעים רבים סבורים כי בעת הזו, הפניית הכספים להשקעה בנדל"ן היא האפיק העדיף, בדגש על השקעה בחו"ל.

  השקעה נדל"נית בחו"ל מציעה מגוון אפשרויות גדול יותר לעומת השקעה בארץ, עם יכולת גידור סיכונים גבוהה יותר. אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על התחום, אספנו עבורכם כמה עצות חשובות שאנו בפרופימקס, העוסקת בהשקעות אלטרנטיביות והשקעות נדל"ן בחו"ל זה 22 שנה מסתמכים עליהן, המסבירות את העקרונות הבסיסיים להשקעה בנדל"ן בחו"ל.

   

  הקפידו על פיזור בתיק ההשקעות

   

  העצה החשובה ביותר בכל עת, ובמיוחד בתקופות תנודתיות, היא להקפיד על פיזור וגיוון בתיק ההשקעות, בין אם בישראל ובין אם בהשקעה נדל"נית בחו"ל. אם אנו משקיעים חלק גדול מהכסף בנכס אחד, או בסקטור מסוים של נכסים, הסיכון גובר – שכן במקרה של ירידת מחירים בסקטור זה, ההפסד יהיה גבוה. לכן, עדיף לפזר את ההשקעה בין כמה וכמה סקטורים וסוגי נכסים – כך שגם אם תהיה ירידה באחד מהם, היא לא תשפיע על שאר התיק.

   
  השקעה נדלנית - מהשקעותיה של פרופימקס
  מהשקעותיה של פרופימקס

   

   

  חפשו סקטורים עמידים יותר בפני משבר כלכלי

   

  ישנם סקטורים רגישים יותר למשברים או האטה כלכלית, וסקטורים עמידים יותר. בין האחרונים ניתן למנות את סקטור המולטי פמילי – מקבצי דירות להשכרה, החל בדירות ספורות ועד עשרות ומאות דירות. בפרופימקס מסבירים כי מה שהופך את הסקטור לעמיד יחסית הוא העובדה שמדובר בדירות להשכרה – ובימי משבר כלכלי, כאשר לאנשים אין די כסף לקנות בית משלהם או שהם חוששים לקחת משכנתא, רבים מהם בוחרים לשכור דירה.

  עם זאת, מוסיפים בפרופימקס, גם בתחום המולטי פמילי יש מגוון נכסים. מומלץ לחפש מתחמי מולטי פמילי המנוהלים על ידי מנהלים מנוסים שחוו את המשבר הפיננסי של 2008 באזורים הנהנים מהגירה חיובית, אוכלוסייה משכילה ושיעור תעסוקה גבוה. כך, מובטח ביקוש גבוה לדיור – לצד יכולת כלכלית לשלם את שכר הדירה.

   

  אם אתם לא בקיאים בתחום – אל תעשו זאת לבד

   

  השקעה בנדל"ן היא תחום שדורש העמקה והתמחות סקטוריאלית וגאוגרפית, ובוודאי כשמדובר בנדל"ן מעבר לים – במקום בו אנו לא תמיד מכירים את רזי השפה, ובוודאי לא בקיאים ברגולציה ובחוקים המקומיים, בכללי נטילת המשכנתא או במגוון הנכסים הקיים באזורים ובתת-אזורים השונים.

  ישנם משקיעים שאינם חוששים ללמוד לעומק שוק חדש, ולהשקיע זמן רב באופן שוטף כדי לאתר נכסים ולהכיר את סביבתם והדרך בה הסקטור שלהם מתנהל. ואולם מרביתם מעדיפים להיעזר בחברות שיאתרו עבורם את הזדמנויות ההשקעה המעניינות ביותר, ויעסקו בניהול הנכס לאורך תקופת ההשקעה ובמיוחד – מימושו בתזמון הנכון ביותר.

  אם החלטתם להיעזר בחברה מסוג זה, חשוב לוודא כי היא פועלת מול שותפים מקומיים שכל אחד מהם מכיר היטב את השוק בו הוא פועל. שותפים אלה הם המפתח לאיתור הזדמנויות השקעה בשלב מוקדם יחסית, וכן לזיהוי מגמות שונות בשוק. שותפים מקומיים צריכים להיות גורמים בעלי ותק וניסיון, שכבר הוכיחו בעבר את ערכם לחברה שאיתה אתם משקיעים, ובמיוחד בעלי יושרה ואתיקה מקצועית.

   

  משקיעים עם חברה? בדקו אם היא שומרת על שקיפות

   

  בהשקעה עם חברה המאתרת עבורכם הזדמנויות השקעה ומנהלת את ההשקעות בנכסים, חשוב לבחור בזהירות – כדי לוודא שהאינטרסים שלכם ושל החברה זהים. כך למשל, בפרופימקס, חלק מההנהלה הבכירה ומספר מחברי ועדת ההשקעות של החברה משקיעים אישית בכל השקעה של החברה – מה שמעיד על האמון הגבוה של המנהלים בהשקעות; דבר נוסף המעיד על זהות אינטרסים מלאה בין החברה למשקיעים הוא שרווח החברה הינו על בסיס הצלחת ההשקעה, ונגזר ממימוש מוצלח של הנכס ולאחר שמוחזרים למשקיע ההון התחלתי שלו בתוספת התשואה המועדפת שנקבעה מראש.

   

  בדקו את הביצועים הקודמים של המשקיעים שלכם

   

  בתקופות של גאות – קל להרוויח, אך כשהשפל מגיע, יש צורך במיומנות וניסיון רבים כדי לעבור את התקופה הקשה הזו בשלום. חברות רבות העוסקות בנדל"ן מתגאות בתשואות יפות שהשיגו בשנים האחרונות, אך יש לזכור שהייתה זו תקופה של צמיחה עבור רוב השווקים. חשוב יותר לדעת מה עשו חברות אלה בתקופת המשבר הכלכלי של 2008 – אם בכלל היו פעילות אז. אם חברת ההשקעות ומנהליה הוכיחו עמידות במשבר, תוך מאבק לשמירה על כספם של המשקיעים – סביר להניח שיש לה את הכלים לעשות זאת גם כיום.

   

  היום, יותר מתמיד, חשוב להשקיע עם מנהלים ישרי דרך שהוכיחו למשקיעים את המחויבות האישית שלהם ושל החברה אותה ניהלו, לצד מחויבת מוסרית, אישית ומקצועית, בעת המשבר הפיננסי הגלובלי של 2008.